Hlavní navigace

Názor k článku Domažlicko měsíc po vypnutí analogové televize od ladik12 - Zvlastni pravni predpis 11) je zakon 231/2001Sb. o...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2007 11:52

  ladik12 (neregistrovaný)
  Zvlastni pravni predpis 11) je zakon 231/2001Sb. o provozovani rozhlasoveho a televizniho vysilani v platnem zneni

  §2 Základní pojmy

  (1) Pro účely tohoto zákona se rozumí

  a) rozhlasovým a televizním vysíláním prvotní šíření původních rozhlasových a televizních programů a služeb přímo souvisejících s programy, včetně teletextu v analogovém televizním vysílání, určených k příjmu veřejností v podobě chráněné nebo nechráněné systémem podmíněného přístupu1),1a) prostřednictvím sítí elektronických komunikací1).

  b) převzatým rozhlasovým a televizním vysíláním příjem vysílání původních rozhlasových a televizních programů nebo jejich podstatných částí, včetně služeb přímo souvisejících s programy nebo s podstatnými částmi programu, a jejich současné, úplné a nezměněné šíření pro veřejnost prostřednictvím sítí elektronických komunikací 1) ; za nezměněné šíření se považuje i šíření české verze televizního programu prvotně vysílaného v cizím jazyce,
  ----------------------------
  1) Zákon č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů.
  1a) §3 odst 3 zakona 483/1991 Sb. (o Ceske televizi), ve znění pozdějších předpisů.
  1a) Zákon č. 206/2005 Sb. o ochraně některých služeb v oblasti rozhlasového a televizního vysílání a služeb informační společnosti.

  Protoze vsichni provozovatele TV vysilani v Cesku vysilaji podle zakona 231/2005, at jiz primo ze zakona, nebo na zaklade licence nebo registrace podle tohoto zakona, dovozuji z toho, ze povinnost umoznit stavbu anteny ma majitel domu nejen v pripade provozovatele vysilani ze zakona (CT), ale i s licenci (Nova, Prima, RTA...) a registraci (Noe, Public TV...), tedy i v pripade pozadavku na satelitni prijem programu registrovanych u RRTV, neni-li prijem techto programu mozny jinym zpusobem.

  Protoze kabelova televize neprovozuje televizni vysilani (= prvotní šíření původních rozhlasových a televizních programů) ale prevzate televizni vysilani, nemuze se majitel objektu podle meho nazoru zbavit teto povinnosti odkazem na sluzbu kabelove televize.