Hlavní navigace

Názor k článku Důvěřujte odborníkům: IPv6 doomsaying v praxi od anonym - Poznámka o Lupě je ukázkou naivního optimismu IPv6-odborníků. 10...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 8. 2010 19:34

    anonymní ---.static.adsl.vol.cz
    Poznámka o Lupě je ukázkou naivního optimismu IPv6-odborníků.
    10 let já od nich slyším, jak je IPv6 prefektní a jak všechno hned příští rok vyřeší, tak to už konečně IPv6-kecalové předvěďte!
    Nepřipadá mi, že by Lupu spravovali úplní diletanti, v porovnání s jinými servery právě naopak. Tak chyba bude asi v návrhu IPv6, jak píše autor článku, že ho nejsou schopni snadno implementovat ani specilisté. A o nesmyslné nekompatibilnosti IPv6 s IPv4 jsem už před 5 lety lety psal tady na Lupě. Tehdy jsem říkal, že by se snad mělo dočasně uvažovat o IPv5, který by měl adresy jen 48 bitů a vždy 16 bitů by uložil do volitelných 32 bitů v hlaviče datagramu IPv4. Ale všichni IPv6 zastánci mě stejně jako autora článku označili za diletenta. 5 let uplynulo a hned tak nikde IPv6 naiplemntován není. Tak mám čím dál tím větší pocit, že IPv6-kecalové pouze papouškují názory ze školních přednášek o komunikačních sítích, které ale žádný nikde ve skutečnosti nerealizoval.