Hlavní navigace

Názor k článku Dva důvody, proč patentový systém komplikuje inovace a je odsouzen k zániku od Jára - Patenty vznikli d době průmyslové revoluce,kdy dávali smysl.Technologické...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2012 15:32

    Jára (neregistrovaný) ---.kthostinne.star-mont.cz

    Patenty vznikli d době průmyslové revoluce,kdy dávali smysl.Technologické firmy teprve vznikali a hledali jsi svojí (obchodní) cestu.Plno vynálezu vznikalo na "koleni" přímo od vědců/fandu jako Tesla atd.,kteří byly někdy financovaný a podporovaný těmito vznikajícími firmičkami.V té době vzniklo hodně přelomových věci jako parní stroj atd.
    Ale doba se změnila.Dnes je už průmysl v jedné symbióze se spotřební zbožím,nic přelomové se už vynalézt nedá(jako byl parní stroj se své době,nebo ele. energie) jen se vylepšuje to co už existuje,z těch firmiček se stali obři,kteří vědí kam co investují a mají už svoje výzmuné centra.Vývoj jde tak rychle kupředu,že není problém novou technogii zaprimentovat do roka do nového výrobku a ihned na něm tuto investici vracet zpět do firmy.

    Patenty ano,ale hodně zpřísnit pravidla.Pokud někdo příjde opravdu s nečím revolučním,něco co ještě NIKDO nepoužil.Ať předvede minimáně fungujcí prototyp a je mu dáno právo s tímto nákladat,ale pro menší dobu,cca 2 roky.Poté pokud to bude komerčně úspěšné,muže se rozhodnout zdá si právo ponechá a budu dál SÁM tento výrobek dál PRODÁVAT nebo ho prodám někomu jinému.A budu se dál věnovat nové činnosti.