Hlavní navigace

Názor k článku Dva důvody, proč patentový systém komplikuje inovace a je odsouzen k zániku od anonym - To bych neodsuzoval. Pan kolega má v mnoha...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2012 0:08

    bez přezdívky

    To bych neodsuzoval. Pan kolega má v mnoha věcech pravdu, Zejména v tom, že patenty vznikly v úplně jiném prostředí, v jiné situaci. Přetrvaly dodnes v téměř nezměněné podobě. A o tom byl i můj článek. Zda je možné věc z minulosti stále ještě úspěšně využívat v dnešní době - tím spíše v podobě, do které se dnes vyvinula, díky možnosti patentovat (v některých zemích) software a business metody. A díky explozi množství patentů.
    Nemusíme brát věci kolem nás jako dané - že tady byly, a proto tady také vždy budou. Občas je prostě vhodné se zastavit a podívat se na věc ze systémového pohledu - zda určitý mechanismus ještě pořád funguje dobře, zda přináší hodnotu nebo už ne. Jsem rád, že řada lidí to pochopila, a o to v této diskusi jde. Pokud tohle někdo pochopí, gramatiku mu odpustím (stejně za nás budou psát už brzy počítače :-), ale přemýšlet za nás nebudou...).