Hlavní navigace

Názor k článku Dva důvody, proč patentový systém komplikuje inovace a je odsouzen k zániku od Petr Holý - Nesmysl, podmínkou patentovatelnosti je tzv. průmyslová využitelnost... v...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2012 8:19

    Petr Holý

    Nesmysl, podmínkou patentovatelnosti je tzv. průmyslová využitelnost... v rámci přihlašovacího řízení může Úřad průmyslového vlastnictví požadovat předvedení funkčního prototypu. Tak k tomu přistupuje celá Evropa, proto se zapisují jen převratné záležitosti, zbytek je bez šance. Teoreticky.

    To že se tam neděje v USA, kde s prominutím zapíšou kdejakou kosočtvercovinu a nikdo nezkoumá co to dělá a jestli to funguje... a že se tam můžou patentovat obchodní postupy nebo konkrétní obchodní praktiky... nedejbože dokonce softwarové patenty, které mají jen nějaký sebevzdálenější hardwarový prvek .... (např. sčítání číslem pomocí hardwarových čítačů.. a už v tom máte hardwarový prvek, přestože jde o softwarovou operaci), to je důsledek nesmyslného zbrojení a "termonukleárních válek" a la Apple proti všem, aktuálně s epizodou Samsung.