Hlavní navigace

Názor k článku DVB-T2: hledáte kompatibilní TV? Zkuste LG, CZC, nebo si počkejte na logo ČRa od Pamětník - Opět jen schovávání za útržky zákonů, předpisů a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 8. 2016 19:38

    Pamětník

    Opět jen schovávání za útržky zákonů, předpisů a nařízení. Samozřejmě, že stát není všemocný a zákony fyziky nemůže ignorovat, ani překonat. Sice je pravdou, že negarantuje 100% občanů TV příjem pozemní cestou, ale ani nemůže nutit privátní provozovatele dalších platforem, aby tu stovku zajistilo, když to často závisí i na podmínkách na straně příjmu. Udělováním vysílacích licencí to ale dostatečně reguluje, čili to není jen rozmar podnikatelů, ale je to oblast, na které se dá vydělat. Podobně negarantuje, že ve 100% obcí budou služebny policie, že v každé obci bude lékař, že poblíž každé domácnosti bude dálnice, železnice, ale nelze říci, že nemůže různé části infrastruktury fungování státu svěřit privátním subjektům.

    Že jsou poplatky zákonem vázány na vlastnictví přijímače je jen jedna z možných variant a ve světě jsou vyzkoušeny i TV poplatky z elektroměru, domácnosti a pod.. Co je úspěšnější, efektivnější, levnější, to je zase jiná diskuze.

    Může se nelíbit, jak nakládají se svým rozpočtem ČT a MPO, ale to je tak všechno, co věčným rejpalům zbývá.