Hlavní navigace

Názor k článku DVB-T2 set-top boxy podle zákazníků. Deset nejlépe hodnocených od karprox - Očekával bych spíše článek DVB-T2 set top boxy...

 • 6. 1. 2020 16:49

  karprox

  Očekával bych spíše článek DVB-T2 set top boxy podle odborníků.

  Představoval bych si zhruba následující členění - settopboxy které zajistí
  1/ - Stávající úroveň všech služeb, na které jste zvyklí ze stávajícího DVB-T
  2/ - Všechny nové služby, které vám přináší příjem vysílání v DVB-T2, (HDTV a HbbTv)

  Z článku si odnáším informaci, že jedinou volbou je Technisat.
  S tím souhlasím, používám v DVB-T právě jejich přístroj.

  Po tom co jsem si prošel nabídku, jsem se v tom jedině utvrdil. Netuším jak je vůbec možné, že při kompletním přechodu na novou vysílací normu, byla příprava tak jednoznačně zanedbána, všechno působí dojmem nedodělků narychlo přizpůsobených tak, aby byly vůbec schopny nabídky v prodejní síti.

  Protože bych ale rád měl k provozu pohotově dva televizory, a tedy dva set top boxy, chybí mi u produktů Technisatu konektor umožňující připojení druhého set top boxu k téže anténě, který by byl plně funkční i v takovém případě, kdy je první z obou přístrojů odpojen od přívodu elektřiny. Vzhledem k tomu, že Technisaty s HbbTv začínají na 4 tis., a na zřejmě jedinou nouzově použitelnou alternativu, (Zircon,) chodí zoufalé uživatelské recenze, skutečně nevím co si zodpovědně mohu pořídit. Mimo to si myslím, že při současné programové nabídce jsou 4 tis. Kč za příjem základní nabídky poněkud přehnaným nákladem.

  Samozřejmě si jejich settopbox určitě nakonec později stejně pořídím a počítám i s pořízením nového televizoru. Ten bych ale rád alternativně provozoval připojený současně i ke kvalitnímu set top boxu, který by, pokud by správně fungoval, měl poskytovat daleko vyšší uživatelský komfort oproti běžným televizorům v cenách od 10 do 30 tis. Kč.