Hlavní navigace

Názor k článku E-volby jsou v ČR vzdálenou budoucností od BST - A pokud je nekdo liny zajit jednou za...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2005 10:08

  BST (neregistrovaný)
  A pokud je nekdo liny zajit jednou za 4 roky do volebni mistnosti, potom myslim, ze bychom ani o jeho hlas nemeli stat.

  No nevím, těch voleb je mnohem víc, než jednouza čtyři roky. Jsou to volby do senátu, do krajů, do zastupitelstva, do parlamentu. Ten líný člověk, o jehož hlas nestojíte může tvořit také poměrně velkou skupinu, pro kterou účast na volbách znamená značné úsilí:

  Třeba takový volič s trvalým bydlištěm v Hranicích u Aše a přechodným bydlištěm v Bohumíně:
  - v parlamentních volbách musí čas zažádat o voličský půkaz. Pokud ten včas nedorazí (dnes velmi častou chybou České pošty) nebo to volič nestihne, musí si k volbám vzít jeden den volna a dojet do Hranic. To znamená investici více než 1300 Kč za jízdné a 850 Kč za náhradní volno (V případě průměrné mzdy). Pokud to stihne včas, tak zapalatí jen 30 Kč za notářské ověření svého podpisu a 22 Kč poštovného - bohužel většinou volbám neběží tolik včas reklama a pokud volič změnil trvalé bydliště čtrnáct dní před volbami, tak v tu dobu ani neví, kam patří.
  - v senátních vobách musí volit v místě trvalého bydliště, takže volby do senátu takového voliče stojí více než 2100 Kč v každém případě.
  - do krajských voleb a do zastupitelstva musí volit také v místě trvalého bydliště. V takovém případě není jeho hlas tak důležitý.

  Pro Vás asi 2000 Kč a dva dny věnované cestě do volební místnosti nic neznamenají a kdo není ochoten toto obětovat, je líný a o jeho hlas bychom neměli stát.