Hlavní navigace

Názor k článku Elektronická časová razítka už budou muset být jen kvalifikovaná. Kde všude jsou potřeba? od Tom - IT systémy mohou být složité, ale neměly by...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2018 18:34

  Tom (neregistrovaný) ---.nxiii.cc

  IT systémy mohou být složité, ale neměly by být složité navenek, pouze uvnitř, viz třeba Google vyhledávání, umí ho použít kdokoliv.

  Člověk si jde vyzvednout novou občanku, pán na pobočce mi jí dá a řekne "zkontrolujte údaje a zadejte pin", nic víc, ale vůbec nic víc. Na dotaz jako pin jen odpoví, že to je jedno. Proč nemůže pin distribuovat stejně jako to dělají banky a lidé si na to zvykli?

  Paní mi na FÚ opraví daňové příznání a doplní tam slevy, na které jsem zapomněl, dostanu po měsíci pokutu 2000 za nepoužití datové schránky - paní to udělala osobně na místě a ani se mě nezaptala. Do datovek mi od sociálky konečně chodí zprávy s informací, že mi posílají dopis poštou, ať si ho vyzvednu.

  Samotné datové schránky jsou také pěkné peklo, hesla delší než cca 30 znaků zkracují a poté není možné se tam přihlásit, chyba nahlášená několik let pořád trvá.

  Spousty drobností, které ve výsledku nefungují, nerozumí tomu úřady, proč by také měly, že? Tady je potřeba UX jak sůl, udělat tomu koncepce, stačí se podívat jak fungují velké online společnosti, dokáží obsluhovat stovky milionů lidí a minimální režií.