Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od Pat - V podstatě kolem a kolem je celý článek...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 3. 2011 15:35

  Pat (neregistrovaný) 94.241.82.---

  V podstatě kolem a kolem je celý článek o tom že na Palmknihách trvá registrace dva dny. Jestli tohle je ten hlavní problém okolo českých e-knih tak už nevím co říct.
  Nejste pane autor tak trošku nervóza? :-) to chce pohodu, klídek, křesílko, skleničku oblíbené tekutiny a ono se to vsákne :-) 

  Tipuju že většina čtenářů bude o cosi klidnější nátury a ty dva dny než přijde poštou kód přečkají aniž by při tom ohryzávali nohy od stolu. Ta registrace je jak už bylo řečeno jednorázová, a to se dá podle mě zkousnout. Ostatně na Aukru je to s registrací skrze poštu to samé a jak vidno ničemu to zas až tak nevadí. Teda alespoň já jsem rozhodně netrávil dny čekǎní na obálku (ať už z Aukra nebo Palmknih) nervózním pobíháním a myšlenkami na rituální sebevraždu. Takže mi to přijde tak trošku přehané. Nehledě na to že další nákupy knih už jsou jednoduché a dle mého srovnatelné třeba i s tím AppStore (platím přes mBanku). Není to až tak jednoduché jako u Applu, ale zas tak dramatický rozdíl to není. Fakt mi to přijde přehnané, nemůžu si pomoci. Slovy klasika "Mnoho povyku pro nic" :-)

  Osobně můžu říct že Palmknihy používám a jsem s nimi docela spokojen. Nejsou ideální, ale z toho co je u nás k dispozici je to snad nejlepší řešení. Knihy přečtu kdykoli na čemkoli a když by bylo nejhůř dá se to převést poměrně jednoduše do jiného potřebného formátu bez nutnosti řešit a shánět "odvšivovače" na DRM.  Až na tu nabídku, tu by mohli mít větší, já už tam nemám celkem co koupit, ale snad se to zlepší časem. 

  Ostatně, můžete mi nabídnout jinou alternativu? Abych měl knihu obecně použitelnou tj. bez DRM? (myslím knihu legálně koupenou) Ne že by mi dělalo problém obsah knihy dostat z čehokoli s DRM, ale zdržuje to, a jsem toho názoru, že když za knihu platím nemusím se zabývat dolováním obsahu z jakési obskurní čtečky s ještě obskurnějším DRM. Proč bych měl po zaplacení ješté trávit odpoledne převáděním obsahu knihy do něčeho slušnějšího a použitelnějšího? To radši ty dva dny jednorázového čekání, protože ve výsledku je to úspora času.

  Teda tak bych to asi viděl já. Nic ve zlém pane autor.. :-)