Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od thr - Zas to tak nezlehčujte. V první řadě se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 3. 2011 16:08

  thr

  Zas to tak nezlehčujte. V první řadě se hodně lidí podivilo nad tím, že Patrik Zandl dal do prodeje knihu zcela záměrně bez DRM, ovšem výsledkem byl i přes to dost šílený postup autorizace - tohle je opravdu věc Palmknih, která se moc nepovedla. Dále byly pak i v diskuzi docela konkrétně popsány některé nesporné chyby systému Palmknih - typicky ty problematické stavy objednávky při nezdařené autorizaci atd, která se musí řešit s podporou - zase kix, za jehož ověření by měl provozovatel spíš poděkovat a zamakat na nápravě.
  Osobně za velmi vážnou chybu beru i to znevýhodňování Paypalu - tady sice důvody chápu, ale myslím si, že zvolené řešení je to nejhorší možné, bylo by lépe to rozpustit mezi různé typy plateb.

  Osobně si Palmknih sice docela vážím, J. Vlčka ostatně znám z dřívějška osobně (kdysi jsme dělali u stejné firmy), ale i přes tento pozitivní postoj si myslím, že si v těch zmíněných bodech kritiku docela zasluhují. Doufám ale, že se postupně povede leccos vylepšit a bude jim postupně přibývat zákazníků, zasluhují si to.

  Další debatované věci už byly spíš obecné a Palmknih se přímo netýkaly, snad jsou čtenáři dost inteligentní na to, aby to tak chápali a Palmknihy kritizovali jen za to, co patří opravdu k nim...