Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od anonym - Je to skoro zbytečné, ale přece jen: 1) Článek...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 3. 2011 16:19

  bez přezdívky

  Je to skoro zbytečné, ale přece jen:
  1) Článek jsem si přečetl. Celý. Předtím, než jsem cokoli psal.

  2) Článek je úplně normálně umístěn na hlavní stránce Lupy, jeho sekce v záhlaví ("Lupa.cz -> Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv") nenapovídá, že se jedná o soukromý subjektivní názor a nikde v úvodu článku to ani není napsáno, což bývá dobrým zvykem v takovém případě. Jak mám tedy poznat, že se o něco takového jedná?

  3) Nikoho jsem z krádeže nenařknul, pouze jsem použil poněkud "ožehavé" srovnání. Naopak jsem výslovně uvedl, že soudit nemám právo a dokonce že bych sám byl nerad v roli souzeného. Nezlobte se, ale vaše reakce mi tudíž vybavuje otřepané české přísloví "Postižená husa nejvíc kejhá".

  4) Otázka proč (ne) PalmKnihy vychází z pokusu koupit si u nich knihu - vím, přečetl jsem si to. Ale to na mém dotazu nic nemění - zkritizovat (možná by se dal použít i pojem "vylít si zlost") jeden eshop, když ostatní jsou na tom možná obdobně, je dle mého názoru neseriózní - obzvlášť, zapomínáte-li zmínit pozitiva, která existence PalmKnih přináší. A připočtu-li k tomu Vaše důvody (pokud jsem je dobře pochopil): používané sociální DRM a způsob registrace, pak se domnívám, že jsem slovo "neserióznost" zvolil správně.
  Osobně si myslím, že obě věci jsou citlivě a vhodně zvoleným řešením, se kterým by běžný čtenář nemusel mít problém. Zcela se v tomto směru ztotožňuji s jedním názorem zde: 2 dny na příchod dopisu jsem bez problémů přečkal bez kousání nehtů a ani neměl problémy si poté vzpomenout, proč mi přišla obálka s výrazným logem PalmKnih. Navíc to bylo opravdu jen napoprvé. Vaše nechuť k použitému DRM je zarážející ještě víc a z toho důvodu jsem označil Váš článek i za subjektivní, protože pro Vaše názory jsem nenašel smysluplné obecné vysvětlení.