Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od Pat - Asi každý bychom chtěli aby to s e-knihami...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 3. 2011 18:32

    Pat (neregistrovaný) 94.241.82.---

    Asi každý bychom chtěli aby to s e-knihami vypadalo jinak. Ale berme to jak je. V současnosti je situace spíše "umění možného" než to co bychom my jako čtenáři a zákazníci chtěli. A pro mně osobně je e-kniha bez DRM byť s nutností registrace lepší než kniha bez registrace a s DRM. Protože tady mám jistotu že knihu přečtu i kdykoli později na čemkoli narozdíl od DRM které může lehce způsobit že kniha bude po čase k ničemu, zvláště v našich podmínkách kdy se jedná o nakladatele kteří mohou že dne na den zavřit krám.
    A co se týče toho Aukra, chtěl jsem jenom říct že většině lidí to evidentně nevadí, když na Aukru fungují, tudíž se dá očekávat že i v tomhle případě to většině lidí až tak moc vadit nebude.

    Co bych spíše uvítal v našich podmínkách je nějaký server, book-store kte by mohl autor prodávat své dílo přímo bez prostředníků jako jsou nakladatelé. Něco jak je AppStore. Provozovatel si vezme svou provizi a tím to končí, další už je mezi čtenářem a autorem. Kdysi, nevím jak je to teď, když mobipocket ještě nebyl Amazonu, měl Mobipocket svůj server, kam mohl každý uživatel nahrát svou knihu/knihy vybrat si jestli chce/nechce publikovat s DRM (které zařídil server). Mobipocket vzal svou provizi a tím to haslo. Něco takového by se možná hodilo u nás.