Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od anonym - Ok, uznávám, že je zde tato kniha k...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 3. 2011 22:05

  bez přezdívky

  Ok, uznávám, že je zde tato kniha k dostání.
  Nějak asi (zřejmě ve své slabé rozlišovací schopnosti) ale nechápu, v čem je tento "eshop" tak revoluční a zásadně lepší, než PalmKnihy:

  1) Registrace je nutná, takže otázku "jednoho kliku" můžeme pustit z hlavy - je potřeba se také zaregistrovat. Ano, jde to výrazně rychleji, díky tomu, že není nzbytné čekat na dopis. Ale už jsem říkal, že jsem bez problémů vydržel počkat 2 dny na dokončení registrace příchodem dopisu od PalmKnih? ;)

  2) Počet platebních metod je zúžen na 2: PayPal a kreditka. To v praxi prostě znamená kreditka. PalmKnihy mi nabízí trochu širší možnosti.

  3) Možná vám to přijde jako zbytečné hledisko, ale všiml jste si, že jsou stránky anglicky? I v dnešní době to pro leckoho znamená poněkud problém. Dokonce takový, že - jak bezpochyby víte - vznikla iniciativa, která vytváří SW pro české menu do Kindle. A - světe div se - lidi kvůli tomu Kindle dokonce "crackují". Jinými slovy - použitelnost tohoto webu z tohoto hlediska ve srovnání s PalmKnihami klesá dále.

  4) Tento eshop nepoužívá žádné DRM a pracuje na modelu autor - čtenář, kde sami slouží v podstatě jen jako "vývěska". Spousta autorů se s takovým fungováním bezpochyby nespokojí a také tam spousta knih díky tomu nikdy nebude. Již diskutované "sociální DRM", zvolené PalmKnihami je dle mého názoru - jak už jsem zmiňoval - výborný kompromis, který férovému čtenáři nemá důvod vadit a pro autory je určitě aspoň trochu vstřícným krokem pro udržení jistého "status-quo" ohledně ochrany jejich práv.

  Takže, co je vlastně na tomto eshopu tak úžasného, že jej dáváte za příklad PalmKnihám? Stále jen ty první 2 dny k registraci, protože jste napoprvé velmi netrpělivý...? ;)