Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické občanky: přece jen od příštího roku od Tom - Trvalý pobyt je institut, který nemá ve světě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2011 9:11

  Tom (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz

  Trvalý pobyt je institut, který nemá ve světě obdoby a je zcela zbytečný - už vůbec nechápu, jaký má smysl jeho uvádění v OP.

  Takhle zná bydliště každý, kdo jen na krátkou chvíli přijde do styku s něčí občankou - to i například jen k pouhému ověření věku.

  Já osobně "trvalý pobyt" na OP mít uvedený nechci, navíc v mém případě jako majitele firmy, to znamená mít bydliště i vyvěšené veřejně na Internetu (v obchodním rejstříku).

  Takže jsem to vyřešil zcela jednoduše, nechal jsem si TR zrušit a napsat ho na magistrát - jako to mají bezdomovci :-). Na úřední korespondenci jsem si zřídil datovou schránku pro fyzické osoby a pohoda :-).

  Mám to tak už léta a zjišťuji, že "trvalý pobyt" je opravdu naprostá zbytečnost... Navíc ze strany státu považuji za nehoráznost, že nařizuje veřejně vyvěšovat bydliště všech majitelů společností i všech jednatelů.

  Tyto údaje jsou pak využívány různými "existencemi" k obtěžování reklamou nebo dokonce ke snahám vydírat :-(. Měla by zde platit vyšší ochrana osobních údajů!

  Myslím, že veřejně v OR bohatě stačí Jméno, Přijmení a rodné číslo.