Hlavní navigace

Názor k článku Elektronické podpisy: v září skončí výjimka, budou úředníci připraveni? od lupa.cz jsou už jako čučkaři - Zpusob, jakym to CR celkove realizuje, se mi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 11. 6. 2018 9:56

    lupa.cz jsou už jako čučkaři

    Zpusob, jakym to CR celkove realizuje, se mi nelibi. U fyzickeho podpisu funguje kuprikladu jako urcita pojistka externi autorita - notar, a pak samozrejme specificke fyzikalni atributy. U elektronicke verze je jen lokalni kryti - PINem nebo nejakym heslem, nebot i certifikace na FIPS 140-2 je "jen" v dobre vire.

    Libilo by se mi, pokud by to bylo spise zalozeno na libovolnych technikach tridy OTS (prislusny token by naplnil statni organ) jeste navic se zapojenim MFA pro oficialni potvrzeni kazdeho jednotliveho pouziti tokenu. Pokud by v danem case nebyl mozny on-line MFA, tak by se postupovalo off-line pres papir s opsanim prislusneho digest k danemu podpisu. Tim by bylo s vysokou mirou pravdepodobnosti znemozneno zneuziti digitalniho podpisu, pricemz pro bezneho uzivatele by se oproti implementovanemu zpusobu prakticky nic nezmenilo.