Hlavní navigace

Názor k článku Erika Luzsicza analyzuje důsledky prodeje televizní skupiny Nova od anonym - V DVB-T to nikdy udělat nemohla, protože nějaký...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 11. 2017 23:21

    bez přezdívky

    V DVB-T to nikdy udělat nemohla, protože nějaký pitomec ve vládě nebo ČTÚ v pomatení smyslů nalajnoval pozemní vysílání jako FTA. Že to od začátku jenom drhlo, netřeba dlouze připomínat - smělé projekty typu Fenič, různé Z1 atd., dávno všechno z toho v prachu, protože nebyla schopnost to ufinancovat. Naproti tomu placené stanice fungují desítky let a dochází tak nanejvýš k rebrandingu.
    Všechny základní stanice jsou výhradně v balíčcích a má to opodstatnění, protože satelitní nebo kabeloví operátoři nebudou vytvářet spoustu nesmyslů, kde jenom náklady na účtování převýší samotný zisk a stejně by nabídka bez Novy byl propadák, Kdysi se to týkalo firmy DIGI, jenž si pak "pomohla" černým odběrem signálu od freesatu, protože její klienti prostě Novu vyžadovali. O poprasku při vyřazení HD verzí Novy u Skylinku a UPC ani nemluvě, to se dá snadno dohledat i na zdejším webu. Takže jako zaměstnanec ČT máš sice k Nově přirozený odpor, to chápu, ale je zbytečné tuto stanici řešit, když je jedním z dominantních komerčních TV na trhu.