Hlavní navigace

Názor k článku Etické kodexy médií a proč se vyplatí je dodržovat od Pavel Dohnálek - Musím autora pochválit, že dle mého názoru velmi...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 8. 2016 13:05

  Pavel Dohnálek

  Musím autora pochválit, že dle mého názoru velmi rozumně píše o docela ožehavém tématu.

  V souvislosti s tímto článkem se mi nemohla nevybavit jedna kauza snad vražedkyně (už si to nepamatuji přesně). Minimálně na Novinkách jsem tehdy četl, jak strašně neetické bylo od jejího manžela, že chtěl za poskytnutí rozhovoru 100 tisíc Kč. Ten člověk byl zcela zdiskreditován jako chamtivý, nemravný a velice nenasytný člověk (mírně řečeno).

  Ovšem zkuste si vypnout AdBlock na Novinkách. Nechť mi někdo tvrdí, že Novinky (a jiná média) sháněla jeho rozhovor z dobroty srdce... Chtěli jenom vydělat, ideálně na exkluzivním rozhovoru k tématu v tu dobu žhavému. Nepochopil jsem, co mělo být neetického na to, že daný člověk požadoval úplatu za to, že umožní médiím vydělat více peněz. On měl službu, kterou média velmi chtěla, ale odmítla za ni zaplatit = špatný je člověk, který za svou službu chtěl peníze.

  P. S.: Nepamatuji si přesně, o čem ta kauza byla a kdo byli účastníci, takové věci nenosím v hlavě, tak mě někdo klidně opravte, jestli si na ni také vzpomenete. Podstata myšlenky zůstala i přes mou nedostatečnou paměť nedotknuta.