Hlavní navigace

Názor k článku Evolveo Alpha HD: levný, ale výborný DVB-T set-top box s nahráváním od Petr Svoboda - protože už jdeme do zajímavých oblastí, vezmu to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2015 15:20

  Petr Svoboda

  protože už jdeme do zajímavých oblastí, vezmu to jen v náznacích. Začneme objektem. Flash je pomalý. Flash má fluktuace. Flash se unavuje. Pro úvodní představu si stačí si projet obyčejnou klíčenku whole-testem na rychlost zápisu a vybavení. Tedy - problém s časem. A subjekt? Uspokojivá percepce AV v digitální reprezentaci stojí a padá se stálostí v čase.
  ...
  A skočíme až k závěru. Tedy podtrženo a sečteno: flash pro "spolehlivý" videozáznam bude obtížné vyrobit a bude drahý obdobně jako HDD (který ve skutečnosti má nahrazovat!). Dnes už víme, že to trh nevydržel. Než aby čekal na zlevnění HDD (ty problémy s videozáznamem netrpí), prosadily se levnější způsoby záznamu. Kouskování je jen jeden z projevů. A naprostá většina lidí je spokojena - celou dobu mluvíme o spotřební elektronice, kde platí pravidla práce s "masou". U profi je to jinak, pracuje se s "jednotlivcem".
  (Pozn. v poslední pětiletce jsem se v tom trochu šťoural)