Hlavní navigace

Názor k článku Evolveo Alpha HD: levný, ale výborný DVB-T set-top box s nahráváním od CCblue - Tak nedávno jsem si koupil tuhle televizi, která...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2015 21:47

  CCblue

  Tak nedávno jsem si koupil tuhle televizi, která má funkci nahrávání. A pokud měl říct porovnání třeba s Evolve Scorpio, tak kdyby měla ta TV dva tunery DVB-T, tak by se narozdíl od stb blížila ideálu nahrávání pro pozdější sledování. Ne pro zpracování v PC.
  K Samsungu, nahrávky pojmenované podle EPG jsou v obrázkových náhledech po osmi na stránku. Když na ně najedete, tak se rozjede slideshow, takže člověk ví docela dobře co v nahrávce je.
  Po spuštění se video spustí v místě, kde jste ho opustili. Výborně řešený je posun, kdy můžete použít klasické zrychlení vpřed/vzad, ale pro přeskákání zbytečností je vhodnější časová osa, kde se šipkami posunujete asi po půlminutových skocích. Pětiminutová mezera se tak dá vyhledat velice rychle.
  Mazání je trochu kostrbatější, ale možná to zabrání omylu. Záznam jsem v PC nezkoušel, disk si televize zformátovalo myslím do Ext4, což se ve Windows přímo přečíst nedá. A stejně psali, že nahrávka je šifrovaná a v jiné televizi přečíst nepůjde.
  Ale samozřejmě, většinou si chi něco nahrát zároveň, co se dívám na něco jiného. Takže kvůli tomu bude Scorpio pořád potřeba. A taky pro případ, že si něco budu chtít zarchivovat.