Hlavní navigace

Názor k článku Evolveo Alpha HD: levný, ale výborný DVB-T set-top box s nahráváním od Petr Svoboda - taky se těším na praktické zkušenosti. S tržními...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 2. 2015 8:22

  Petr Svoboda

  taky se těším na praktické zkušenosti. S tržními produkty moc v kontaktu nejsem.
  Pro zajímavost: nový čipset Mstaru spolu s dobrým produktovým SW umí nejen FAT/NTFS, ale i vybrat mezi upraveným transportním a programovým tokem (to se mi moc líbí). A uživatelsky si nejen uloží název z EPG, ale umožní definovat uživatelské záložky - ini soubor si uloží na disk spolu se záznamem, k záložkám i náhledy a navíc velký náhled (z libovolného místa filmu), podle kterého se snadno orientuji, když mám velkou knihovnu záznamů.
  Úplně se divím, kam až se dostáváme. Teď už snad chybí jen možnost vložení titulku do náhledu, snazší změna názvu záznamu a možnost stříhat (i když záložky mě snadno zbaví reklam - kdo by se s tím stříhal, když si během vteřiny plácnu záložku na konec reklamy a při sledování filmu na ni přeskočím). A stále zůstává velmi jednoduchá a odolná souborová/adre­sářová struktura - disk mohu připojit k PC, i něco upravit a vrátit funkční zpět k přijímači.
  To, že záznam je kouskovaný, vnímám už jen jako nutné zlo.
  Tolik tedy ke skeptické představě, že všechno okolo komfortu u přijímačů už bylo vynalezeno a od teď už to jen odumírá.