Hlavní navigace

Názor k článku Facebook je nemocný. Léčit se bude omezením neplaceného dosahu stránek od A.S. Pergill - FB má spoustu negativních vlastností a bylo jen...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2018 12:50

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  FB má spoustu negativních vlastností a bylo jen otázkou času, kdy něco dalšího vyvolá efekt "přeplněného džbánu" a nebo "utrženého ucha u džbánu".
  Tady to zřejmě bylo masové zavádění cenzury ve prospěch antidemokratických politických sil.

  Citlivost na alotria, která FB průběžně prováděl a provádí, se s vysokou pravděpodobností vyskytuje u populace rozložená podle Gaussovy křivky (její rozvinuté varianty) a FB nyní hrábl do toho populačního segmentu, který je už relativně početný (blízko středu této křivky).
  Dál to může jít i do jisté míry "samospádem", kdy masívnější pokles zájmu vyvolá další odchody a poklesy zájmu/aktivit (protože se začne citelně redukovat počet lidí přes FB oslovitelných).
  Zpoplatnění obsahu může naštvat a motivovat k neaktivitě či odchodi další masy uživatelů a tento projekt pohřbít.

  Na světě jsou navíc minimálně dva konkurenční projekty, navíc mimo dosah cenzorů z EU, takže je kam přejít.

  Já osobně jsem si účet na FB nikdy nevytvořil, protože mě odradily jeho odporné šmíráctví a agresívní cenzura. Nikdy jsem nechápal např. protesty kojících matek, kterým FB mazal selfíčka s miminem. Prostě je to fašistoidní žumpa a tak jdu jinam, nebo tam vůbec nelezu.