Hlavní navigace

Názor k článku Facebook mazal falešné účty a stránky, WordPress na křižovatce a Google chystá podcastovou aplikaci od Niemand - Ta studie Warwické univerzity a její interpretace v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 8. 2018 12:22

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  Ta studie Warwické univerzity a její interpretace v NY Times přehledně ukazují jak je se společností manipulováno. Nikoliv tak, jak je popisováno, ale přesně chováních těchto subjektů, které informují určitým způsobem a vliv jejich manipulace je pak vidět například na panu Dočekalovi.

  Ve odkazovaném článku je zmíněn příklad Rolfa Wassermana, kterého popisují jako konzervativního, neextremistického pisatele, jenž informuje o různých případech zločinů způsobených migranty a článek rovněž zmiňuje, že jeho příspěvky nespadají do hatespeech ani fake news. Takovýto typ člověka je kritizován za to co dělá, protože tím negativně ovlivňuje další čtenáře.

  Přitom jeho konání je pouze obranou proti manipulaci médíí, která dělají totéž v obráceném gardu. Například článek důsledně píše o uprchlících, nikoliv o migrantech. V článku je i věta: "Karsten Müller and Carlo Schwarz, researchers at the University of Warwick, scrutinized every anti-refugee attack in Germany ..." Přesně tohle se děje po celém západním světě, kde místo zkoumání příčiny, což je chování migrantů, se zkoumají následky a reakce, čili rostoucí nevraživost starousedlíků.

  Nicméně si mohou být jistí, že snaha o potlačování důsledků bez reflexe příčin, nedojde úspěchu i kdyby se rozkrájeli. Je to totiž marný boj proti principu akce a reakce. Reakci úspěšně změníte pouze tehdy, když se budete zabývat příčinami. Pokud budete stále řešit pouze důsledky, neošetřené příčiny budou generovat nekonečnou řadu nových a nových důsledků.

  Panu Dočekalovi bych pro větší objektivitu doporučil pestřejší skladbu novin z širšího spektra, protože jeho nadšené vystavování se liberalismu už začíná zřetelně ovlivňovat jeho práci. Tohle se děje opakovaně a pan Dočekal si to možná ani neuvědomuje. Například když před čtvrt rokem v souladu s extrémistickou levicí označil Jordana Petersona za podporovatele alt-right, pro které dělá videa.

  Pane Dočekale, take souhlasíte s tím, co je naznačeno v odkazovaném článku, že lidé by neměli psát o zločinech migrantů i kdyby se vyhnuli hatespeech a fake news, protože tím negativně ovlivní další? Jestli si upřímně odpovíte že ano, pak se možná raději poohlédněte po nějakém vhodnějším žánru jako je komentování, satira, humor ..., protože objektivní novinář zabývající se zpravodajstvím z vás už nebude.