Hlavní navigace

Názor k článku Falešná síla sociálních sítí od Endy - Neočekával bych od sociálních sítí, že změní ze...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 12. 2009 21:49

  Endy (neregistrovaný) ---.118.broadband4.iol.cz
  Neočekával bych od sociálních sítí, že změní ze dne na den lidi, aby se nejen "na jedno kliknutí" přidávali do všelijakých skupin, ale aby aktivně něco dělali. Facebook se bere do značné míry jako zábava a díky této "neserióznosti" také neztrácí na přitažlivosti.

  Podstatné je, že se o nějakém názoru, resp. skupině, která ho představuje, člověk může v dnešní době - díky internetu a sociálním sítím obzvlášť - snáz dozvědět a ZAPOJIT, přičemž není omezen GEOGRAFICKY. To jsou dvě zásadní věci, které tu v takové míře nikdy před tím nebyly!

  Díky "elektronickým" skupinám vzniká mnohem širší podhoubí pro šíření, formování a výměnu názorů, než dovoluje přímá komunikace a vzniká POTENCIÁL pro následné uskutečnění myšlenek (shromáždění, demonstrace, založení občanských sdružení atd.). Samozřejmě se to stane pouze v malém procentu případů, ale to je v pořádku - při brainstormingu také vzniká spousta myšlenek a ujmou se jen některé. Už jen vědomí toho, že existují lidé s podobným názorem, může být prospěšné.

  To, že média trochu přeceňují množství fanoušků té či oné skupiny je spíš problém novinářů. Tahle móda časem přejde - nejpozději v době, kdy budou sociální sítě stejná samozřejmost jako třeba televize.