Hlavní navigace

Názor k článku FBI zasáhla proti tržišti Silk Road, provozovatel byl zatčen a obviněn od Ondřej Bouda - Nesmysl - závislost na opiátech vzniká u každého,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2013 12:47

  Ondřej Bouda (neregistrovaný) 193.86.153.---

  Nesmysl - závislost na opiátech vzniká u každého, liší se jen doba, za jak dlouho k ní dojde - nicméně ta závislost vzniká velmi rychle.
  Opiáty nejsou volně dostupné - většina lidí netuší, kde se k nim dostat, a nenapadne je se na to vyptávat (stejně jako je nenapadne se okolí vyptávat, kde je nejlepší krást). Drogy jsou v mysli lidí spojené s kriminalitou, a to vytváří poměrně efektivní bariéru.

  Udělejme myšlenkový pokus: Co by se stalo, kdyby byly opiáty volně dostupné v obchodech? Mladí (kteří rádi zkoušejí) by je začali zkoušet. Byli by nadšení z účinků drogy, doporučovali by ji kamárádům (protože ono je to opravdu velmi příjemné). Ta špatná zkušenost se dostaví až později - když už je pozdě přestat (zeptejte se těch, co si chodí měnit jehly). Jenže pak už je pozdě s tím něco dělat.
  Úvaha mě dovádí k závěru, že s legalizací opiátů bychom se rychle dostali do stavu, kdy bude velká část mladých závislá (a bude řešit problémy s tím spojené). Koneckonců - to je přesně to, s čím má Čína svou zkušenost. Kdo nezná historii, je odsouzen ji prožít znovu, že?