Hlavní navigace

Názor k článku Fintech revoluce pokračuje. Ve jménu PSD2 budou muset banky otevřít svá API od L. - No vždyť píšu, že v laboratoři funguje ledacos....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2016 22:39

  L. (neregistrovaný) 91.219.246.---

  No vždyť píšu, že v laboratoři funguje ledacos. V praxi je to ale jiná otázka. Asi to realizovatelné je, ale rozhodně to není úplně triviální. A dá se tomu jednoduše bránit kovovým obalem na kartu, to jen tak mimochodem.

  > po jednom - to není podmínkou, ne každý má u sebe kartu, nepotlučou se

  Samozřejmě to nemusí být striktně po jednom, ale velké skupinky jsou spíš na škodu. Možná jak jsou dvě antény o 90 stupňů proti sobě, tak by se dala i "vybrat" konkrétní karta z prostoru, ale pokud by se ti lidi hýbali, tak by to asi nebylo tak jednoduché.

  > čím dál častěji vidím lidi, co rozdělují v obchodě nákup a platí ho bezkontaktní kartou po částech. Zaráží mě

  Zajímavé, já to neviděl ještě ani jednou. Pokud tedy nepočítám že na benzínce někdo zaplatí benzín firemní kartou a pak si koupí soukromou něco pro sebe.

  A jinak AFAIK karty ten denní limit načítají a/nebo požadují pin při každé n-té transakci (implementace se liší), takže rozdělením na víc plateb si moc nepomůžete, spíš naopak.

  Nejde o to, že by na něj pokladní hned zavolala policii. Ale že si ho všimne a zapamatuje si ho. A pokud tam jsou kamery, tak tím hůř pro něj.