Hlavní navigace

Názor k článku Firefox 29 přinese zásadní proměnu uživatelského prostředí od Baud - V poslední době je toho opravdu nějak hodně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 3. 2014 18:08

    Baud (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    V poslední době je toho opravdu nějak hodně - Flickr, Gmail, Slashdot, teď tahle zrůdnost, všechno se společným jmenovatelem "my víme, jak naše mistrovské dílo nejlépe používat, tak sklapněte podpatky nebo táhněte jinam". Odpovědi designera Gmailu na kritiku byly obzvlášť nasáklé špatně skrývanou arogancí.

    Ale zdůvodnění mi přijde jednoduché - mladí hihop programátoři potřebují vykázat nějakou aktivitu a UI je ten "nejzranitelnější" aspekt softwaru, kde se nemusí moc přemýšlet nad algoritmy, ale spíš nad vizuálními efekty. Tihle hoši znají jenom tablety a další obrázkové systémy, stolní PC je pro ně archaismus a staříci pamatující Fidonet naprosto nerelevantní skupinou.

    V mém případě buffer trpělivosti s vývojem FF přetekl už změnou download manageru - aktualizace jsem permanentně zablokoval a jen tak je nepovolím. Zdá se mi totiž, že v kombinaci TabMixPlus a Roomy Bookmarks Toolbar addonů jsem dosáhl natolik vyladěného systému, že jej nehodlám opouštět - zvlášť pokud by náhradou byl zbastardizovaný Chrome.