Hlavní navigace

Názor k článku Firefox 3.6.3 opravuje kritickou bezpečnostní chybu od anonym - Na mém pracovišti normálně máme v terminálech zvirtualizovaný...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2010 22:18

  anonymní ---.net.upc.cz
  Na mém pracovišti normálně máme v terminálech zvirtualizovaný image windows s přizpůsobeným rozhraním na velikost displeje a potřebné aplikace k práci.
  Chtěl jsem dodat to že je tam rozhraní terminálu neznamená, že to nemusí být Windows. Kupříkladu některé bankomaty normálně mají systém od Microsoftu s přizpůsobeným terminálovým rozhraním. Stějně tak Microsoft vyvýjí i software do robotů ve fabrikách a podobně. Já jsem ale mluvil o tom, že v bankách, úřadech a různých podnicích se prostě Internet Explorer používá jednoduše pro to, že se zaprvé vyvíjí tak aby vyhovovalo uživatelské rozhraní pro pohodlnou práci, zadruhé, aby tam byla spolehlivá ochrana útoků typu Phishing a jiných hrozeb, taky podpora mnoha užitečných doplňků usnadňující práci jako třeba nově i akcelerátory na překlad vybraného textu, definici či vyhledání...
  Netvrdím, že Firefox filtr útoků Phishing a jiné ochranné věci nemá, ale vyvýjí je komunita svobodných vývojářů. Též i to zda chyby opraví komunita svobodného softwaru rychleji než Microsoft se nedá hodnotit. Jsou problémy které se řeší déle a problémy které se dají řešit okamžitě.
  Prostě a jasně, ti co mě tady mají za odpůrce nebo kdo víco Firefoxu. Tak bych jen rád řekl, že je dobře že tady Firefox je, díky tomu má i Microsoft zdravou konkurenci, ale já jsem na začátku vlákna říkal že na základě zmíněné chyby je pro mě demotivující ho používat. Pokud ho někdo používá a je sním spokojen, je to jeho věc, ale každý má právo se k tomu vyjádřit děkuji pěkně a přeji hezký den.