Hlavní navigace

Názor k článku Firefox 35 vylepšuje komunikátor Hello a integruje Martketplace s aplikacemi od Jiří Macich ml. - Google Talk byl nadějný. Ze začátku jsem ho...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 1. 2015 4:37

  Jiří Macich ml.

  Google Talk byl nadějný. Ze začátku jsem ho hodnotil jako přespříliš jednoduchou službu (myslím zrovna v článku zde), ale doufal jsem, že se bude v mezích minimalistického pojetí rozvíjet (teď myslím spíše funkce klienta).

  Bohužel to nakonec dopadlo úplně jinak. Hangouts mi přijde jako takový podivný slepenec jak po funkční, tak technické stránce. Jakoby by měl nespočet vývojových týmů, každý si dělal dle svého a výsledek se slepil. Vlastně vývoj do určité míry takto probíhal, protože se postupně konsolidovaly a transformovaly jiné dílčí služby a aplikace.

  Relativně přijatelným kompromisem je pro mě Skype. Ne, že by mi ve všem vyhovoval, ale pro mé potřeby z dostupných komunikačních služeb, kde najdu výraznější procento svých kontaktů, mi sedí nejvíce. Jen to posílání SMS je přespříliš drahé. Přitom předpotopní ICQ je umí posílat zdarma.

  Firefox Hello docela fandím. Sice má stále plínky a navíc ještě pokálené (reálně to není proklamovaná betaverze, ale spíše alfaverze), ale s nosnými myšlenkami a principy projektu sympatizuji. Nelze však nevidět promítání zájmů operátorů, když za ním stojí skupina Telefónica. Proč asi neumí instant-messaging, že? Na odpověď stačí tři písmena: SMS.