Hlavní navigace

Názor k článku Firma v cloudu: Podnikatelům freemail nesluší, pořiďte si e-mail na vlastní doméně od Vindis - Musím souhlasit s ostatními. Email není rozhodující. Rozhodujícím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 8. 2012 15:01

  Vindis

  Musím souhlasit s ostatními. Email není rozhodující. Rozhodujícím je kvalita samotné činnosti. Takže je úplně jedno, kdo má jakou adresu.
  Ostatně zásadně neplatí pravidlo, že ten, kdo má vlastní adresu, je rozhodně lepší, než ten, kdo má email na nějakém freemailu. Spíše je to půl na půl. Na jedné straně to může být zelenáč, který používá univerzální freemail na všechno, ale práce mizerná. Na straně druhé to může být mazaný podnikatel, který si může dovolit vlastní adresu, ale ve výsledku práce je také mizerná. Takže, jak tvrdím, tvar emailu není rozhodujícím faktorem pro kvalitu nebo serioznost.

  A proč někteří používají freemail? Za tím vším je počítačová gramotnost. Soukromníci nebo malé firmy se živí zásadně vlastní činnosti. Takže pro některé je počítač něco jako kávovar - není hlavním zdrojem podnikání. Je to jen věc, na kterém jen vystaví fakturu, doplní záznam do účetnictví nebo jen přečtou email. A na nějaké extra školení nemají buď peníze nebo čas, tak roli školitele pro ně dělá někdo známý z řad rodiny nebo děti přátel. A zde je zakopaný pes. Děcka sice ví o počítačovém světě, ale nic neví o světě podnikání, takže je nenapadne, aby strejda použil vlastní emailovou adresu, místo toho mu jednoduše založí email na nějakém freemailu.
  A kombinace prezentace na vlastní doméně a emailu na freemailu není komická. Každý nějak začíná. Na začátku byl jen email na freemailu. Postupem času se rozhodne vytvořit si prezentaci a někdo mu doporučí vlastní doménu. Tak se tak stane. Jenže ten doporučující nemluvil o žádném emailu na vlastní doméně, pouze o prezentaci. Takže nemusí vědět, že tuto možnost má. Navíc je tu efekt "zavedené značky", za tu dobu si nasbíral mnoho klientů, kteří mají jeho email. Záměna emailové adresy, ale i jakékoli kontaktního údaje, není zrovna snadná a levná záležitost. Proto někteří zvolí dosavadní způsob zůstat na starém emailu.

  Nikdo ti nic nenutí. Klidně si zůstaň u své osvědčené metody - email pouze z vlastní domény. Jen nemusíš mít kvalitu.