Hlavní navigace

Foto: Unikátní ústředna v Dejvicích dosloužila. Uvolní místo kancelářské budově

Jan Beránek

Po čtyřiceti letech končí historie dalšího z pokladů architektury sedmdesátých let v Praze. Zároveň s tím přichází telekomunikační scéna o další ze svých originálních budov.

Automatická ústředna v pražských Dejvicích dosloužila. Svou telekomunikační kariéru má za sebou už delší dobu, architektonickou službu končí teď.

Dílo autorského týmu Jindřicha Malátka, Jiřího Eisenreicha, Jaromíry EismannovéVáclava Aulického, který má na svědomí i žižkovskou televizní věž, nahradí do konce příštího roku kancelářská budova jménem Telehouse. 

„Nově budovaných šest nadzemních a čtyři podzemní patra nabídne 20 tisíc metrů čtverečních a 199 parkovacích míst,“ popisuje web developera BPD Development nástupce čtyřicetileté ústředny.

Marcom

Za minulého režimu byla technicistní budova ústředny přísně střeženým objektem strategického významu. Po revoluci do ní ale Telecom občas vzal i novináře. Telecom měl v Dejvicích ústředny dvě a je pravdou, že po přechodu na digitální technologie už operátor nepotřeboval pro ústřednu celé domy. 

Podívejte se, jak ústředna vypadá dnes:

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2017 13:48
JT (neregistrovaný)

ono to bude sice chvíli trvat, ale stane se jediné , firmy co mohou se přestěhují tam kde je lepší dopravní obslužnost...někdo si totiž plete město s rekrační zónou. Neříkám že je super že všude jsou pixly...ale lidi je používají, asi je to pro ně výhodnější a tak jim přece město má udělat infrastrukturu k tomu odpovídající, a pokud někdo chce bydlet tam kde lišky dávají dobrou noc tak prosim - ale město to určitě nebude. Obden zavážím hromady krámů (někdy dodávku, někdy 12t náklaďák ...a je to …

10. 4. 2017 13:04
XIII (neregistrovaný)

By mě zajímalo, podle jakých kritérií a výpočtů stačí na 20.000 m^2 pouhých 199 parkovacích míst. Vždyť to nemá šanci ani pokrýt potřeby nájemců, natož aby zbyla parkovací místa pro veřejnost...