Hlavní navigace

Názor k článku Fotoreportáž: Bolt spouští v Praze provoz elektrokol od Martin P. - Je to jeden z mnoha ukázek služeb kde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2020 10:06

  Martin P.

  Je to jeden z mnoha ukázek služeb kde model předpokládá demografickou a ekonomickou sílu jako na západě. Jako bývalá postkomunistická země máme ač členové EU jinak posunutou cenu práce vs cenu zboží o HDP jako takovém nemluvě.

  Z toho vznikají takové "nedorozumění", že služby za které jsou třeba ochotni v Německu, Francii atd... platit jsou u nás řešený z velké míry svépomocí. A zvyšuje cenu zboží, před službami.
  Za výměnu duše vám tady skoro nikdo nebude platí 200,- + cena duše za to v socka servise v Londýně je to normálka za sedm a víc Liber v podání 100% bio a fair trade přistěhovalce.

  Ale to vůbec není IT téma, týká seto trhu, ceny práce a zboží.

  Když to přenesete k nám do IT proto koncový uživatelé nezaplatí některým ajtákům ani korunu a spoustu dělají svépomocí a na koleně.
  Proto přesluhuje hardware v nefiremním segmentu..... .... myslíte že k novému routeru si lidi koupí v ceně 1/3 nebo 1/4 tohou routeru jeho nastavení? Myslíte že někdo "ušetří" na licenci MS windows a pak dá tisíce za instalaci a několik servisních zásahů nějakému Linux geekovi ? atd...