Hlavní navigace

Názor k článku Fotoreportáž: Jak Bolt spustil v Olomouci provoz elektrokoloběžek od anonym - Tu pokutu neúčtuje město ale sám Bolt. A...

 • 12. 7. 2020 21:37

  bez přezdívky

  Tu pokutu neúčtuje město ale sám Bolt. A účtuje ji pravděpodobně proto, že je jeho zaměstnanci denodenně musí ty koloběžky sbírat a dobíjet. A je třeba omezit lidi v rozletu.
  Předávání a administování nedělají lidi mezi sebou, ale s Boltem skrz jeho appku. Koloběžky jsou Bolta, appka na mobilu komunikuje s Boltem. Každoděnně je dobíjí a rozmisťuje po městě taky Bolt. A prachy taky tečou jen jedním směrem. Peer to peer na tomhle není vlastně nic.
  Představte si takový myšlenkový experiment, že by byl jen jeden zákazník. Takový Uber by nefungoval, protože pro něho jezdí jiní lidi a on funguje jen jako prostředník. Ale tenhle koloběžkový Bolt by fungoval +- stejně, protože ty koloběžky jsou jeho a on se stará se i o veškerou logistiku kolem nich.
  Jestli jsou tyhle koloběžky peer to peer, tak je peer to peer i obyčejný supermarket. Tam taky jiní zákaznící občas přemisťují zboží mezi regály. ;)