Hlavní navigace

Názor k článku Genius TVGo DVB-T31: základní přijímač za necelé dva tisíce od Jan Kálal - Děkuji Vám za kritickou vazbu na úroveň recenzí,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2006 15:49

  Jan Kálal
  Děkuji Vám za kritickou vazbu na úroveň recenzí, které na DigiZone.cz týden co týden vycházejí. Chápu, že je neplodné cokoli pochválit a vždy se najde důvod k tomu si někde rýpnout. Rád bych Vás jen upozornit, že neexistuje žádný ideál toho, jak má recenze na set-top-box vypadat. A také není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem.
  Citlivost digitálních přijímačů je bolestí, kterou jsem s panem Rycheckým už několikrát diskutoval. Nejsem elektroamatérem ani profesionálem, který by si doma pájel obvody a další udělátka. Můžete mi to vyčítat, ale víc s tím nenaděláte. Pokud Vám vadí, že recenze jsou jen kritickým představením set-top-boxu, pak jste asi na špatné adrese. K čemu jinému by měla sloužit? Je hezké argumentovat, že to si může člověk vyzkoušet i v obchodě. Ale rád bych viděl, co by říkala obsluha hypermarketu, kdybyste si chtěli třeba pět set-top-boxů vyzkoušet na vlastní pěst. Vadí vám snad, že jsou u recenze obrázky fotografie a snímky z jeho běžné činnosti?
  Set-top-boxy testuji na stejném místě a ze stejných podmínek. Jediné, co bych pro klid kritických čtenářů mohl udělat, je postupně tlumit předzesilovač pokojové antény a vyzkoušet, co ten který přístroj ještě zvládne. Nevím ale, nakolik by to bylo uspokojivé.
  Zkrátka, nebráním se změnám, ale dokud na DigiZone.cz nebude nějaký elektrozapálený recenzent, nic lepšího, než laboratorní test citlivosti vybraných modelů slíbit nemůžu. A i tohoto testu musíme vymyslet jeho rozumné profinancování. Můžeme do budoucna zvážit zřízení konta, kam by kritičtí čtenáři přispívali na další podobné testy, které rozhodně nejsou levnou záležitostí.