Hlavní navigace

Názor k článku Globe Internet definitivně prodána od Martin Kopta - Méně investigativním... prostě jsem, Edo, prošel domény držené...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 2. 6. 2004 12:55

    Martin Kopta (neregistrovaný)
    Méně investigativním... prostě jsem, Edo, prošel domény držené Globem a dal jsem si dvě a dvě dohromady. To je standardní postup. Nejdříve se podíváš do obchodního rejstříku, pak projdeš registrované známky a nakonec prohlídneš doménovej registr. Z toho se vychází na úplném začátku, než vůbec začneš psát nějakej článek, než zvedneš telefon a zavoláš nejbližšímu zdroji. To je běžná novinářská rutina. Stejným způsobem jsem před měsícem postupoval i při přípravě podkladů pro článek o i-plus.cz, který vyšel minulý týden.

    O předstihnutí... první zprávu o transakci (bez uvedení podrobností) nám v pátek vyfouk Jirka Hlavenka. V té době jsme stále ještě věřili, že Globe dodrží dohodu, a tak jsme se drželi té naší části. V pondělí večer už bylo jasné, že Globe dohodu nedodrží, takže vyšla zprávička 31. 5. v 18.45 "Active ISP vstupuje do Globe Internet". "Některé blogy" nás následovaly po 19 hodinách a 30 minutách. Naopak lepší byl opět Jirka Hlavenka, který ráno napsal na Živě poměrně zajímavý článek ještě před tiskovkou. Další zpráva s podrobnostmi vyšla na Lupě 1. 6. v 17.05 "Active ISP zamíchá českým webhostingem" -- hodinu poté, kdy z titulní strany zmizela zpráva předchozí. Informace, že Globe mění podílníka je zajímavá, ale na pořádný článek sama o sobě nevydá (což se ukázalo i u Jirky Hlavenky).

    Proč jsme neotiskli opičky... Jak Mirek, tak já jsme byli na tiskové konferenci osobně. Protože jsme měli informace zjištěné předem, nemuseli jsme se ztrapňovat otázkami "kdy bude Globe poskytovat ADSL", "jaká je nejprodávanější aplikace" nebo "v jaké měně proběhla transakce" (jména kolegů snad raději zveřejňovat nebudu). Novináři musejí přijít na tiskovou konferenci připravení, PR jim v tom musí pomoci, pokud chce rozumné články. Kdyby to bylo podle mého gusta, mohl tu dnes vyjít článek o směřování Globe v dalších měsících a letech, ale nemáme na druhé straně partnera.