Hlavní navigace

Názor k článku Google Music: hudební sklad bez bonusů od Riman - Milý propagátore diakritiky, nejen že je váš názor...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 8. 2011 9:56

  Riman

  Milý propagátore diakritiky, nejen že je váš názor extrémní, ale formulací i extrémistický. Já nikoho za odlišné stanovisko střílet nehodlám. Budu pouze nesouhlasit.

  Předpokládám, že píšete z nějakého zastaralého unixového terminálu (a proto vám vypadly háčky a čárky), ale věřte, že existují i novější systémy, kde může Čech, Němec, Francouz, Rus ba i Číňan použít svého jazyka v nepokřivené podobě.

  To, že s tím mohou být občas spojeny problémy (ovšem zdaleka ne v takové míře, jak píšete), není důvod se vzdát, ale naopak motivací trvat na použití znaků mimo ASCII a trvat na odstranění problémů příslušného SW. Dvacet let po vzniku použitelného standardu Unicode by to už nemělo nikoho překvapovat.

  P.S. Zlý Microsoft a staré standardy nepovažuji za nic jiného než výmluvy líných tvůrců SW. A název souboru jako technický deskriptor je podle mého názoru hloupost - naopak, v slušném souborovém systému má být název pouhým uživatelským atributem a jako primární deskriptor se má používat něco docela jiného.