Hlavní navigace

Názor k článku Grooveshark skončil, vaz mu zlomila minulost a autorská práva od Martin Šoch - Hodilo by se dodat, že miliony uživatelů měly...

 • 4. 5. 2015 12:41

  Martin Šoch (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Hodilo by se dodat, že miliony uživatelů měly v Groovesharku účty a fungovalo to jako velmi navštěvovaná hudební sociální síť.

  Spousta lidí do toho investovala nemálo energie, měli tam své oblíbené uživatele podobného vkusu, oblíbené písničky, desítky a stovky vytvořených playlistů. Díky tomu objevovali novou a novou hudbu, aniž by si pamatovali názvy alb a skladeb.

  Jednoho dne si šli lidé pustit hudbu a místo rozhraní tam byl jen ten trapný textík. Místo, aby hudební společnosti myslely na lidi a vytvořily cestu pro snadnou migraci, tak jim zničily jejich léta budovanou práci.

  To se může stát i vám! Spoléháte na nějakou sociální síť nebo webovou službu? Další den už nemusí kvůli jakémusi zapeklitému právnímu problému existovat a vaše data můžou být v hajzlu.

  Tak jako se to stalo mě a stovkám tisíc dalších uživatelů. Moje data jsou ztracená, už nikdy nezjistím jména všech svých oblíbených skladeb a nenajdu kontakty na lidi, jejichž hudební vkus mi vyhovoval.

  Teď to byl Grooveshark, co je na řadě zítra? Dropbox? Google Drive?