Hlavní navigace

Názor k článku Seznamte se: Noví členové Rady České televize a jejich plány od anonym - Všechno, co se nelíbí/nehodí, označovat jako bolševismus, je...

 • 1. 6. 2020 15:43

  bez přezdívky

  Všechno, co se nelíbí/nehodí, označovat jako bolševismus, je typická ukázka matení jazyků, aby nikdo nevěděl, o čem je vlastně řeč. Bolševismus zde byl, měl a má svou jasnou ideologii a není potřeba ho plést s něčím jiným. Pak dojdeme ke komickým situacím, kdy komunisté obviňují někoho z (neo) bolševismu, jako kdyby ten jejich klasický s miliony mrtvých byl něco lepšího.
  Kolektivistická, oficiálně "konající dobro" je i katolická církev. Je tedy bolševická? Vždycky bývala označována za konzervativní a v některých zemích, kde působila extra dogmaticky, způsobila jejich zaostávání na základě prosazování "osvědčených konzervativních hodnot".
  Na druhou stranu Thatcherová a Reagan věřili ve volný obchod, čímž dokázali zlikvidovat mnoho domácích firem (obzvlášť Thatcherová v tom byla úspěšná). Je i toto dnešní konzervatismus, když Trump dělá přesný opak jejich politiky?
  Tunelování je následek politiky "nejdřív zhasnout", kdy žádné zákony neplatily, nikoliv toho, co tvrdíš. To to jen zjednodušilo.