Hlavní navigace

Názor k článku HbbTV 2.0: zlomová specifikace se letos do TV nedostane, i když… od Jiří Macich ml. - Vy řešíte služby, já technologii :-) „Ne, mám satelit“...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 2. 2016 21:02

  Jiří Macich ml.

  Vy řešíte služby, já technologii :-)

  Ne, mám satelit“ prostě nepovažuji za relevantní odpověď. Relevantní by byla možnost „Ne, můj operátor HbbTV nepodporuje,“ protože přes satelit se vážně HbbTV využívat dá jak technicky, tak prakticky (byť s mizernou penetrací do placených platforem - o tom žádná).

  Z toho vyplývá, že ani není třeba chytrý televizor, jak vyznívá z další nabízené možnosti („Ne, nemám chytrý televizor“), jelikož stačí i satelitní přijímač. A dokonce osobní počítač s TV tunerem a například softwarem DVBViewer, ovšem uznávám, že to už je hnidopišství :-)

  Ale chci říci, že i bez chytrého televizoru je možné využívat HbbTV. Z ankety by ovšem leckdo méně zorientovaný mohl získat dojem, že hybridní televize je exkluzivní záležitostí chytrých televizorů a zapovězená satelitnímu příjmu (a je jedno, jestli technicky či prakticky).

  Přitom do budoucna bude relativně důležité vědět, jak se věci mají. Například jakmile se HbbTV pořádně rozmůže napříč satelitními službami ...

  ... případně v souvislosti s přechodem na DVB-T2. HbbTV i se starší resp. klasickou televizí může být o důvod víc neodkládat pořízení set-top-boxu pro příjem DVB-T2. (alespoň tedy předpokládám, že minimálně některé nové terestrické set-top-boxy budou konečně hybridní vysílání běžně podporovat).