Hlavní navigace

Názor k článku Homenet: IPv6 v domácích sítích od admin. - ad 1) BFU nezajímá pochybné hodnocení nějakého Jendy....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 5. 2012 15:09

  admin.

  ad 1) BFU nezajímá pochybné hodnocení nějakého Jendy. Ví že Skype nainstaluje a vše mu funguje.
  Co se týče "kvality" SIPu - vyzkoušel jsem desítky nejrůznějších SW telefonů a nejméně 3 SIP providery ale nikdy jsem se nedostal na alespoň ucházející kvalitu hovoru SIP-SIP nebo SIP->normální telefon při hlasitém handsfree (ne jako nějakej dement se sluchátkem a mikrofonem nalepenym na hubě ale hezky reproduktory a mikrofon metr od pusy abys mohl volně procházet místností). Zatímco Skype-Skype a SkypeOut takhle funguje naprosto skvěle a čistě.
  Takže je mi fuk na jakym protokolu to fachá, protože Skype je prostě kvalitnější. A za 5 let intenzivního používání pamatuji jeden několikahodinový výpadek.

  2) Ničemu z toho co popisuješ IPV4/NAT/FW nebrání a jde to na něm nastavit. Takže pokud od Tebe někdo v těchto případech slyší "to nejde protože jsi za NATem" tak je to lež a měl by si říkat "neumím Ti poradit"...mno a je otázkou zda by si to zvládl v případě IPV6 a routeru se zapnutým FW.

  3) Protože stejně bude firewal zavřenej :) Nicméně pokud vím, tak momentálně tohle IPV6 protokoly neumějí - tedy že ti na jedné lince od providera provider nebo domácí router přidělí další veřejnou IPV6 adresu a aktualizuje DNS aby ta adresa byla nějak rozmně "oslovitelná" (ale mohu se mýlit)