Hlavní navigace

Názor k článku Homenet: IPv6 v domácích sítích od admin. - jj ten negramot/kokot mne potěšil ... je to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 5. 2012 19:01

  admin.

  jj ten negramot/kokot mne potěšil ... je to jasná známka, že někomu docházej argumenty..... :D

  Jo a proč si myslíš že zrovínka v síti IPV4 bude port 3389 puštěnej a třeba 33990 bude zakázanej. Většinou je buď povolený všechno nebo je zakázaný všechno krom 80 a 443. Proč si myslíš že zrovínka v IPV6 síti budou povolený zrovna ty porty co ty potřebuješ ? ...aha...takže zase hypotetický kecy coby kdyby naprosto od věci.

  >....misto abych napsal http://topeni.ume.doma ....
  no právě tohle momentálně úplně jednoduše pro takové ty koncové BFU krabičky IPV6 neumí resp. neexistují příslušné normy aby každá krabička mohla toto jednoduše tomu BFU poskytnout.

  NIcméně - argumenty jsou dány, soudnej člověk ví, že IPV6 je minimálně nepovedené a že v našich končinách IPV6 ještě dlouho potřebovat vůbec nebude.

  Takže já s tím, že jsem se dnes přes ten zlý NAT a VÝHRADNĚ pomocí IPV4 připojil k cca 15 počítačům přes RDP, k dalším dvěma sítím přes VPN (a nepotřeboval jsem na to jiný port než 443). Dále jsem vyřídil cca 20 hovorů přes IP telefonii, mailoval, chatoval.....a vůbec ale vůbec mi ten zlý a ošklivý NAT nevadil stejně jako všem mým zákazníků, kteří také po internetu telefonovali, pracovali z domova na svých počítačích ve firmě atd. Tak s tím vědomím odcházím na pivo a nebudu se už hádat s lidmi, kteří věci buď nerozumí nebo "dělají" že tomu nerozumí a vymýšlí si nesmyslné situace aby podpořili svoje chaboučké argumenty.