Hlavní navigace

Názor k článku HTPC: vybrat skříň je umění, ale námaha stojí za to od Jiří Macich ml. - Přestože nabídka byla oproti dřívějšku výrazně zúžena, tak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 5. 2013 20:40

  Jiří Macich ml.

  Přestože nabídka byla oproti dřívějšku výrazně zúžena, tak modelů s displejem je tam víc: CW02, CW03, GD02MT nebo ML02. Každý má samozřejmě svá pro a proti. Do některých dalších skříní lze displej doplnit.

  Že je skříň s dotykovým displejem drahá? To je, ale kvalitativně si cenu obhájí. Když si lidi do herního PC nacpou dvě grafiky za 10 000 Kč, tak myslím, že i toto zboží si najde kupce. Ostatně kvalitní skříň pro stolní počítač se může cenově vyšplhat na desítku.

  HTPC ve výsledku nahradí černou elektroniku, která stojí podstatně více než celé HTPC i s luxusní skříní, ale umí toho podstatně méně. Záleží ovšem na cenových možnostech a prioritách.

  Jako prodejce si se zákazníkem vždy důkladně pohovořím o jeho představách, možnostech a prioritách, než se do návrhu HTPC pustím. Nechci stavět šunt, který zákazník bude několikrát reklamovat. Nemám zájem ztrácet čas s přípravou kalkulace, se kterou mě zákazník kvůli výsledné částce pošle k čertu.

  Často nakonec obchod končí prodejem nějakého multimediálního centra. Třeba na Asus O!Play TV Pro mám pozitivní zákaznickou odezvu. Případně na Minix Neo X5 s Androidem, ale tam je trochu složitější nahrávání televizního záznamu. Je to spíše zařízení pro přehrávání.