Hlavní navigace

Názor k článku ICQ se převléká do barev Atlasu od brk - Jenže Firefox operuje na standardizovaném poli. Pozici měl...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 9. 2006 10:16

  brk (neregistrovaný)
  Jenže Firefox operuje na standardizovaném poli. Pozici měl sice značně stíženou, protože Microsoft má dominantní postavení a standardy si přiohnul k obrazu svému, ale ta kostra tu pořád byla. Místo k Firefoxu bych to spíš přirovnal k OpenOffice. OpenDocument to dobrý formát, je to ISO, ale když někdo posílá dokument někomu, koho nezná, tak to stejně vyexportuje do formátu Ms Office.

  Požívám Linux a opensource a svobodným věcem fandím, ale s Jabberem mám problém. Na ICQ mam asi 40 kontaktů a aktivně komunikuji asi s 10ti. Jen jeden z nich má Jabber a ICQ transport stejně používá. Multiprotokolární klienti mi nevyhovují, takže jsem používal dva různé klienty a vlastně jen kvůli jednomu člověku, se kterým se stejně můžu domluvit přes transport.

  Do jisté míry je řešením ICQ transport, ale ten bohužel není oficiální a i když běží třeba na vašem serveru, nic ve zlým, já mu nevěřím.
  1. Nelíbí se mi, že je strašně hodně lidi za jednou IP adresou a ještě všichni bez oficiálního klienta. Kdyby AOL proti alternativám chtěl zakročit, tak tyhle transporty jsou první na ráně.
  2. Nelíbí se mi, že přihlašovací údaje jsou u vás na disku v nezašifrované podobě. Pořad mi to připadá jako mnohem větší bezpečnostní riziko, než má nešifrovaná autorizace k AOL, která stejně musí proběhnout i u vás. Nedomnívám se, že bys zrovna ty, nebo někdo od vás byl zvědavý na mé ICQ, ale nevím, jak to máte zabezpečené a kdyby jste měli průnik, tak nějaký škodolibý blbec se vždycky najde.