Hlavní navigace

Názor k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od Michal Kubeček - Vidím tu několik problémů. Za prvé se obrázek...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 3. 2005 14:02

    Michal Kubeček (neregistrovaný)
    Vidím tu několik problémů. Za prvé se obrázek může nezobrazit i z důvodů na straně serveru (někdo ho omylem smazal, špatně nastavená práva, backslash místo lomítka, velká písmena atd.). Prohlížeč není obecně (až na případ vypnutých obrázků) schopen poznat, jestli se obrázek nezobrazil kvůli klientovi nebo kvůli serveru, třeba ho mohla spolknout proxy s reklamním filtrem. Za druhé, rozměry obrázku nemusejí být známy předem (používání atributů width a height je pouze doporučením accessibility guidelines, specifikace HTML to neřeší).

    Ale opět záměrně přehlížíte to podstatné: specifikace říká, že alternativní text se zobrazí místo obrázku, není tedy naprosto žádný důvod, proč ho vázat na rozměry, které byly specifikovány pro ten obrázek (jako hint pro prohlížeč). Jsem také názoru, že přeškálování obrázku na rozměry udané atributy width a height (pokud nesouhlasí s obrázkem) je jedním z nejnešťastnějších vynálezů HTML. Už jsem totiž viděl dost galerií, kde byly "náhledy" realizovány tak, že element img ukazoval na čtvrtmegový obrázek v plné velikosti a pomocí atributů width a height byl "zmenšen" do velikosti náhledu.