Hlavní navigace

Názor k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od Michal Kubeček - Nemýlím se, třeba oblíbená 404 se může stejně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 3. 2005 14:51

    Michal Kubeček (neregistrovaný)
    Nemýlím se, třeba oblíbená 404 se může stejně dobře vyskytnout z důvodu (logické) chyby na straně serveru, na straně klienta nebo někde mezi nimi. Prohlížeč to zdaleka ne vždy dokáže rozlišit.

    Takže když mám ikonu šipky nahoru s alternativním textem "o úroveň výš", je podle vás správné, že se při nezobrazení té šipky zobrazí miniaturní obdélníček s textem "o ú" (možná ani to ne) a bylo by chybou ten alternativní text napsat celý? Tak v tom případě je asi vše marné, to se neshodneme opravdu nikdy. Podle mne takový přístup totálně popírá smysl atributu alt.

    Nemyslím si, že by specifikace HTML (nebo cokoli jiného) udělalo z čuňat vzorné designéry, to určitě ne. Jen jsem podotkl, že atributy width a height by měly být používány spíše v duchu posledního odstavce sekce 13.7.1 (tedy jako hint) a že nápad, že budou sloužit k přeškálování obrázku na straně prohlížeče, byl hrubou chybou. Nevím o žádném skutečně užitečném použití této vlastnosti, zato vím o mnoha problémech, které přináší (kromě zmíněných pseudonáhledů např. deformace obrázků při chybně zadaných rozměrech).