Hlavní navigace

Názor k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od Michal Kubeček - 1. Velmi jednoduše: třeba MSIE automaticky nahrazuje v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 3. 2005 15:20

  Michal Kubeček (neregistrovaný)
  1. Velmi jednoduše: třeba MSIE automaticky nahrazuje v URL backslashe lomítky. Pokud bude v dokumentu odkaz na soubor, obsahující backslash v názvu, MSIE vygeneruje odkaz na jiný soubor, pravděpodobně neexistující. Dostane 404 a chyba je na straně klienta. Pokud bych to řekl cynicky, stavové kódy začínající čtyřkou jsou definovány jako chyby requestu, tedy typicky klienta.

  2. Právě proto se doporučuje jako hint uvádět rozměry obrázku, aby je prohlížeč znal předem. Z hlediska zkušenosti ovšem považuji za nešťastný ten nápad, že když skutečné rozměry obrázku nesouhlasí s těmi uvedenými, obrázek se přeškáluje na uvedenou velikost. Bohužel to tak ale ve specifikaci je a mnoho autorů to využívá (nebo spíše zneužívá).

  Mimochodem, právě jsem objevil ve specifikaci CSS 2 místo, které IMHO potvrzuje mou interpretaci atributu alt: je to definice termínu rendered content:

  The content of an element after the rendering that applies to it according to the relevant style sheets has been applied. The rendered content of a replaced element comes from outside the source document. Rendered content may also be alternate text for an element (e.g., the value of the HTML "alt" attribute), and may include items inserted implicitly or explicitly by the style sheet, such as bullets, numbering, etc.

  (pokud dáváte přednost CSS 2.1, tam je to stejně). Pokud specifikace výslovně uvádí, že součástí renderovaného obsahu může být generovaný obsah, pak by bylo přinejmenším podivné, pokud by renderovaný obsah v tomto případě ignoroval všechny ostatní formátovací náležitosti definované stylem.