Hlavní navigace

Názor k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od Michal Kubeček - je -li to nebo neni spatne, bude zrejme...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 3. 2005 22:17

  Michal Kubeček (neregistrovaný)
  je -li to nebo neni spatne, bude zrejme lepsi odkazovat se na specifikaci, doporucuji vam se na ni take podivat, nenajdete tam samozrejme zadne konkretni renderovaci pokyny, vyjma mozna doporuceni

  To už jsem udělal dávno, četl jsem specifikace HTML, XHTML i CSS několikrát; podle toho co píšete, troufl bych si dokonce říci, že na rozdíl od vás. Dokonce jsem tu i část specifikace CSS Level 2, podporující můj výklad, citoval, račte si to najít.

  navic se obavam, ze mnozstvi webu specifikujicich title u img je jeste mensi nez alt - osobne je navic pokladam za duplicitni

  Že title používá málokdo, není v tomto kontextu relevantní. Že je považujete za ekvivalentní, svědčí pouze o míře vaší neznalosti HTML. Atribut alt obsahuje alternativní textovou reprezentaci pro případ, že se obrázek (nebo jiný element) nezobrazí, atribut title doplňkovou informaci k němu (i v případě, že se zobrazí). Nemluvě o tom, že element title lze použit prakticky u všeho, na rozdíl od alt.

  predpokladam take, ze jste dodnes nepochopil moznosti integrace MSIE s OS jako jednoho ze standardnich kanalu jako muze OS, event. jeho apliukace, komunikovat s uzivatelem, jest tak?

  Bavíme-li se o webu (a to se bavíme), jsou tyto možnosti zcela mimo diskusi. Konkrétně s mým OS není MSIE integrován vůbec, a to ani do té míry, že by byl pro něj portován. Pokud je vaší představou, že nejsem hoden používat web, pak si asi nemáme co říci.

  jinak se osobne domnivam na zaklade HTML specifikace na w3c.org ze MS je konformni vuci ni neb formulace typu User agents must render alternate text when they cannot support images jsou splneny.

  Nejsou. Jednak ho v mnoha případech nerenderuje (jeden jsem uvedl, to že se místo o úroveň výš zobrazí "o ú", nemohu při nejlepší vůli považovat za zobrazení alternativního textu. Jiný argument (citaci z CSS Level 2) jsem tu dnes už jednou uvedl, najděte si ho.