Hlavní navigace

Názor k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od Michal Kubeček - navigacni ikona typu nejaky bullet? proc by proboha...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 3. 2005 13:36

  Michal Kubeček (neregistrovaný)
  navigacni ikona typu nejaky bullet? proc by proboha mela mit alt?

  Psal jsem tu (jako příklad) o navigační ikoně se šipkou nahoru, která vás posune v hierarchii o úroveň výš. Považuji za naprostou žádoucí, aby alt měla, a to podle okolností buď o úroveň výš nebo rovnou název příslušného dokumentu (ten v prvním případě může být použit jako title). Pokud vám z toho MSIE nechá tři písmena, je to poněkud k ničemu. To samé platí o jakékoli jiné součásti navigace, smysl navigační ikony s nějakým bulletem mi poněkud uniká, k čemu takové ikony v rámci navigace používáte?

  Jsem opravdu zvedav s jakou silenou konstrukci prijdete..zahadny vypadek weboveho serveru zrovna kdyz handluje request na image.

  Nemusí jít zdaleka jen o problém v aplikaci a ani ten nemusí být vždy řešitelný v řádu minut (hele, Johne, naklusej, teď hned, je mi jedno, že jsou dvě v noci). Uživatel může mít obrázky z jakýchkoli důvodů vypnuté nebo může používat prohlížeč, který je nepodporuje. Odpovídající webové standardy na několika místech zdůrazňují, že autorovi stránky není nic do toho, proč se uživateli obrázek nezobrazuje, a je povinen zajistit smysluplný alt (vyjma obrázků s nulovou informační hodnotou). Pokud to autor stránky udělá a prohlížeč jeho úsilí sabotuje tím, že z toho altu zobrazí jen tři písmena, považuji to jednoznačně za chybu prohlížeče, a to dost závažnou. Nemluvě o tom, že i když je pro vás možná webový prohlížeč jen platformou pro intranetové aplikace, jeho hlavní funkcí by pořád mělo zůstat prohlížení webů… a to i těch, kde nemůžete zvednout telefon a písknout na admina.

  souvislost s porusovanim standardu je pak pouze takova, ze v soucasne dobe potrebuji vyraznou revizi... v anglii se take pred automobily uz nebeha s cervenym praporkem..

  Jestli něco potřebuje zásadní revizi, je to MSIE. Největší problém webových standardů v současné době je naopak v tom, že (bohužel) nejpoužívanější prohlížeč za nimi tak dalece zaostává. Např. CSS Level 2 za necelé dva měsíce oslaví sedm let své existence, přesto autoři MSIE dodnes nezvládli implementovat ani některé jeho základní části. Takže je to přesně obráceně, Současné webové standardy (XHTML 1.0, CSS Level 2) nabízejí velmi zajímavé možnosti pro vývoj webů a webových i intranetových aplikací, ale kvůli obrovské technické zaostalosti MSIE je málokdo může využívat. A to nemluvím o těch standardech, které se připravují (XHTML 2.0, CSS Level 3).