Hlavní navigace

Názor k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od Michal Kubeček - Ještě jednou pro jistotu připomenu, o jakém příkladu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 3. 2005 14:50

    Michal Kubeček (neregistrovaný)
    Ještě jednou pro jistotu připomenu, o jakém příkladu se tu bavíme. Je to celkem běžná situace, součástí navigace je nějaká šipka nahoru, která je odkazem, směřujícím na dokument o úroveň výš v hierarchii webu. Proto, v souladu s významem atributu alt, použiju jako alternativní text "o úroveň výš". Jako doplňkovou informaci dám do atributu title název cílového dokumentu.

    Zobrazení v MSIE je ještě o něco horší, než jsem čekal. Dokonce ještě při deklarovaných rozměrech 72x32 zobrazí pouze písmeno o a čárku a háček (ze slova úroveň). Při rozměrech 32x32 (které jsou celkem běžné) se nezobrazí z alternativního textu vůbec nic. Při najetí myší se pak zobrazí onen nadpis cílového dokumentu. Takže výsledek je takový, že se alternativní text nezobrazí vůbec, nepočítáme-li možnost nechat si zobrazit zdroják stránky. Nemohu tedy v žádném případě souhlasit s tím, že MSIE na takové stránce zobrazí alternativní text a že jeho zobrazení je korektní.