Hlavní navigace

Názor k článku Internet - místo pro elektronickou demokracii? od Tomáš Ruprecht - Dobrý den, je to velmi zajímavá myšlenka, nicméně nedomnívám...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2008 12:46

  Tomáš Ruprecht (neregistrovaný)
  Dobrý den,

  je to velmi zajímavá myšlenka, nicméně nedomnívám se, že by to v praxi mohlo nějak efektivně fungovat. Jak jste psal např. o té radě starších (zase problém, koho vybrat apod.), delegace práv (to už by byl zase prostor pro korupci) apod.

  Myslím, že by ale tento vámi navrhovaný systém běžět souběžně jako tzv. podpůrný systém, kde by současní zastupitelé (na všech úrovních) mohli čerpat inspiraci a brát to jako takový pomocný zdroj a samozřejmě použité nápady poté CITOVAT, resp. nějak upozornit na to, že byl použit nápad č. XXXXX občana XY použit v zákoně ZZZZZ.

  Nicméně, nedělám si moc iluze, kolik lidí by opravdu kvalitně do tohoto systému přispívalo. Ale budiž, i kdyby jeden, má to cenu (to je trochu nadsázka, reálně myslím tak promile občanů ČR).

  Další otázkou je, jak by se konktrétní návrhy uvedené do praxe ODMĚŇOVALY. O tomto nikoho nenapadlo uvažovat, práce na zákonech je práce jako každá jiná, navíc na celostátní úrovni s dopadem na miliony lidí a to už je OBROVSKÁ ODPOVĚDNOST.